środa, 07 styczeń 2015 11:33

Reklama na Instagramie

istagram

Instagram jest drugim po Facebooku serwisem społecznościowym na świecie. Na pozycji wicelidera znalazł się deklasując Twittera.

Jak to się robi…

Wystarczy posiadać… 300 milionów aktywnych użytkowników, którzy publikują każdego dnia 70 milionów zdjęć oraz filmów. Jest to ogromna ilość chociaż do Facebooka jest jeszcze daleko. Instagram chwali się, a co ważniejsze jest to widoczne namacalnie, że coraz większa grupa nastolatków przenosi się do Instagramu właśnie z Facebooka...

Instagram marketingowo

Stosunkowo niski wiek użytkowników, przy stale rosnącej popularności wśród ludzi młodych może być doskonałą bazą dla działań marketingowych. Ścisłe skorelowanie portalu z urządzeniami mobilnymi daje dla użytkownika ciągły dostęp do nowych treści, a dla reklamującego stały dostęp do potencjalnych odbiorców. W dobie walki o klienta przy wysokiej aktywności ze strony użytkowników, będących w określonej grupie wiekowej reklama wydaje się wysoce wymierna. Do branż, których przedstawiciele w sposób aktywny powinni być widoczni na Instagramie zaliczam operatorów telefonii komórkowych, dostawców internetu, a także szeroko rozumiany rynek modowy, gadżetów, czy też produktów spożywczych. Oczywiście wspomniane przeze mnie branże, a raczej ich przedstawiciele powinni być widoczni w Social Media, jednakże grupa firm jest praktycznie nieograniczona. Ogranicza ją tylko i wyłącznie wyobraźnia i umiejętność kreacji samych marketingowców.

Kamil Ewiak
Agencja PR Future Advert
www.futureadvert.pl

TOP