czwartek, 21 styczeń 2016 06:05

Rewitalizacja świetlicy szkolnej w Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

W grudniu 2015r. w jednym z Warszawskich gimnazjum odbył się gruntowny remont świetlicy. Rewitalizacja wykonana została w ramach charytatywnego projektu. Pieniądze przeznaczone na pomoc edukacyjno-wychowawczą gimnazjalistów okazała się spełnieniem marzeń zarówno dla wychowawców jak i dla uczniów gimnazjum. Wspaniałym gestem jest podarowanie doskonałego miejsca do wypoczynku, a zarazem nauki dla ambitnej młodzieży. Gimnazjum nr 7 odnowę świetlicy zawdzięcza fundatorom spółek: BLOOMFX/ SKYFX oraz DRYCON sp. z o.o.

 

zdjecia przed

Świetlica szkolna od długiego czasu wymagała gruntownego remontu. Wskazana była wymiana wykładzin, sprzętów edukacyjnych, a nawet odmalowanie ścian. Dzieci uczęszczające na świetlicę nie cieszyły się dużym wyborem gier edukacyjnych, czy komfortowym miejscem do zabawy. Nikt nie czułby się swobodnie w sali z odrapanymi krzesłami i poszarzałymi ścianami. Miejsce służące do wypoczynku i kształcenia powinno dawać poczucie bezpieczeństwa i zachęcać do odwiedzania go jak najczęściej.

zdjecia po

Pustostan przeobraził się w miejsce pełne atrakcji, puste szafy zapełniono grami kształceniowymi, a ściany obklejone zostały pomocami edukacyjnymi, które sprzyjają w rozwoju gimnazjalistów. Z sali tej korzysta kilkadziesiąt dzieci dziennie. Wcześniej to zapomniane miejsce nie zachęcało, a nawet nie sprzyjało do prawidłowego rozwoju młodzieży. Dziś cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Pomaga w rozwoju indywidualnym, jak i zespołowym. Działania rewitalizacji odniosły znakomite rezultaty.

tablica bloomfx

Warto inwestować w rozwój młodzieży, szczególnie gdy w grę wchodzi kształcenie, wychowanie i przede wszystkim opieka, gdyż temu zwłaszcza służy świetlica. Właśnie dlatego gest fundatorów spółek SKYFX oraz DRYCON jest godny uznania. Oby takich akcji charytatywnych z roku na rok przybywało!

Anna Krupa
Future Advert Agencja PR

 

 

 

TOP