wtorek, 10 marzec 2015 12:26

Rewolucja w pozycjonowaniu stron na smarfony

advantages-of-mobile

Kwiecień 2015 roku przyniesie szereg zmian dotyczących rankingu wyświetlania stron w największej wyszukiwarce jaką jest Google. Zmiana dotyczy przede wszystkim kolejności występowania stron przy korzystaniu z urządzeń mobilnych.

Jak informuje Google, w przypadku użytkownika posługującego się urządzeniem mobilnym, na początkowych miejscach będą pojawiały się strony dedykowane na urządzenia mobline. Dopiero na dalszych pozycjach będą plasowały się strony ukierunkowane na komputer.

Chociaż zmiany wchodzą w życie dopiero w drugiej połowie kwietnia to Google zdecydowało się na upublicznienie tej informacji już dzisiaj. Ma to na celu uniknięcie szoku spowodowanego istotnym spadkiem w rankingach wyszukiwania stron nie wyświetlających się właściwie na urządzeniach mobilnych. A zatem szykuje się tzw. mobilna rewolucja.

Zmiany zainicjowane przez wyszukiwarkę spowodują fundamentalne przekonstruowanie dotychczasowej formy tworzenia stron, oraz ich pozycjonowania. Nie jest to już koniec zmian , a wręcz początek gdyż wiemy również o istotnym zorientowaniu się na unikalne treści przy pozycjonowaniu stron. A zatem prawdziwy content ukierunkowany na czytelnika ma zastąpić mechaniczne linkowanie nieciekawych stron. Podsumowując idzie nowe – inne zasady pozycjonowania stron, zmiana podejścia w ich tworzeniu, oraz orientacja przede wszystkim na czytelnika bo to on a nie robot ma decydować która strona jest wyświetlana najwyżej.

Kamil Ewiak

Agencja PR Future Advert
www.futureadvert.pl

TOP