czwartek, 05 luty 2015 10:27

Twitty będą widoczne w Google

googletwitter

Jeden z czołowych portali społecznościowych jakim jest Twitter zawarł porozumienie z Google, dzięki któremu niedługo będzie można „wygooglować” twitty. A zatem, każdy z blisko 300 milionów użytkowników będzie mógł odnaleźć swoje wpisy w goglach.

Tego typu porozumienie będzie przynosiło wymierny efekt, w postaci zwiększenia liczby użytkowników. Poprzez pojawianie się w wynikach wyszukiwania twittów, możemy prognozować zwiększenie świadomości użytkowników w odniesieniu do samego Twittera.

Większa liczba użytkowników, oraz zainteresowania samym portalem spowoduje przyrost przychodów z reklam. Zwiększanie zainteresowania reklamodawców może się przełożyć również na większą interakcję użytkowników.

Istnieje także jeszcze jeden istotny, o ile nie najistotniejszy element przemawiający za odważnym reagowaniem na nadchodzące zmiany - jest nim pozycjonowanie marki w wyszukiwarce Google.

Z chwilą zawarcia porozumienia reklamodawcy zyskują potężne narzędzie w postaci posiadania aktywnego konta na Twitterze co może w sposób wyraźny przyczynić się do lepszego pozycjonowania marki w wyszukiwarce. Rynek reklamowy na skutek zastosowania powyższego rozwiązania może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jedną będzie zwiększenie świadomości danej marki, poprzez kampanie reklamowe, wizerunkowe prowadzone na Twitterze. Z kolei drugą jest nic innego jak zwiększenie pozycjonowania samej marki.

Ostatnim czasem widać przejście Twittera do ofensywy. Wcześniej mięliśmy do czynienia z możliwością publikowania filmów wideo, teraz z kolei każdy użytkownik zyskuje gwarancję pojawienia się jego tweetów w największej wyszukiwarce na całym globie.

Podsumowując, każde dodatkowe narzędzia dla użytkowników, marketerów, dające możliwość większej wzajemnej interakcji są uogólniając czymś pozytywnym.

 

Kamil Ewiak
Agencja PR Future Advert
www.futureadvert.pl

TOP